Raporty medyczne, czym są i w jakim celu się je wykorzystuje?

Wiktor

Wybierając się do lekarza w gabinecie, wykonywane są zabiegi, a także możemy liczyć na rozmowę, która będzie w stanie rozwiać nasze wątpliwości o stanie naszego zdrowia. Raporty medyczne, to inaczej przekazywanie informacji o usługach i zabiegach wykonanych na wizycie, a także, dla jakiego pacjenta i przez jakiego lekarza cała procedura została wykonana. To wiele ułatwia i sprawia, że wszystkie wizyty zostawiają ślad w systemie, dzięki czemu możemy nie tylko:

  • rozliczać się z nich,
  • w razie popełnienia błędu lekarza mamy dowód, że byliśmy w danym gabinecie,
  • lekarze dzięki temu mogą łatwo otrzymywać należne środki za wizytę od NFZ.

Wybierając się do lekarza w gabinecie, wykonywane są zabiegi, a także możemy liczyć na rozmowę, która będzie w stanie rozwiać nasze wątpliwości o stanie naszego zdrowia.

Dlaczego raporty medyczne są tak istotne?

Gdyby nie raporty medyczne, to sytuacja z rozliczaniem się za wizyty, byłaby znacznie utrudniona. Dzięki temu, że korzystamy z raportów medycznych, każda wizyta, oraz opis jej przebiegu zostaje opisany i wprowadzony do systemu. To wiele ułatwia nie tylko, jeśli chodzi o rozliczanie się, kiedy wizyta była na NFZ, ale także mamy rzeczywiście dowód, że byliśmy na wizycie, a także, jakie zabiegi zostały na nas wykonane.

Co znajduje się w raporcie medycznym?

Gdyby nie raporty medyczne, to sytuacja z rozliczaniem się za wizyty, byłaby znacznie utrudniona

W raporcie medycznym znajdują się takie informacje, jak dane pacjenta, dane lekarza, a także adres placówki, w którym odbyła się dana wizyta. Jednak to nie wszystko, bo właśnie w raporcie medycznym znajdziemy także wszystkie niezbędne informacje na temat wykonanych zabiegów, a także ewentualnych leków podanych w gabinecie. Tylko tak możemy na bieżąco wprowadzać do systemu informacje, które dzięki temu stają się uporządkowane, a także wiele rzeczy nie musi być wprowadzanych i przesyłanych do NFZ ręcznie.

System medyczny kiedyś, a dziś

Niegdyś wszystkie informacje, które lekarz musiał przekazać do NFZ w celu rozliczenia się, musiał wykonywać ręcznie. To nie tylko sprawiało, że cała procedura zajmowała zdecydowanie więcej czasu, ale także lekarz na każdej wizycie nie mógł poświęcić pacjentowi aż tyle uwagi, bo musiał spisywać wszystkie informacje ręcznie. Obecnie to dzięki raportowaniu medycznemu, możemy bardzo szybko wprowadzać do systemu niezbędne do rozliczenia świadczeniobiorcy tak, aby nie musieć tracić czasu i dzięki temu odpowiednio zająć się pacjentem. To z pewnością sprawia, że mamy znacznie ułatwione zadanie, a także wszystkie wizyty zostawiają ślad w systemie, dzięki czemu w razie popełnieniu błędu lekarza, nie musimy obawiać się, że nie będzie żadnego dowodu na to, że byliśmy w danym gabinecie, a także, że zabiegi nie zostały na nas wykonane.